Background

Tarihçe

Tarihçe

Antik dönem teknelerinden, her biri sanat eseri niteliğindeki orta çağın haşmetli kalyonlarına, zarif buharlı vapurlarından, endüstri devrimi çağında hızla gelişen ve günümüzde nükleer enerji ile çalışan devasa gemilere, denizcilik teknolojik olarak ziyadesiyle ilerlemesine rağmen hala dünyanın en zor mesleklerinden biridir.

Denizciliğin ve deniz ticaretinin gelişmesine büyük katkı sağlayan denizciler; Vasco Da Gama, Kristof Kolomb, Ferdinand Macellan, Piri Reis ve daha niceleri sayesinde dünyamız teknolojik ve ekonomik olarak muazzam bir ilerleme sağlamıştır.

Akdeniz çanağı bu oluşumda çok önemli bir yer tutmaktadır. Antik uygarlıkların merkezi olan bu coğrafyada nice deniz medeniyeti doğmuş ve gelişmiştir.

Tarih boyunca, karasal ve deniz aşırı ticaret yollarının kesişme noktasında bulunan Anadolu coğrafyası, Akdeniz’e kıyı olmanın avantajıyla ve Karadenizin güney denizlerine bağlantısını sağlayan boğazlar sayesinde engin bir denizcilik kültürüne sahip olmuştur.

Binlerce yıl içerisinde şekillenen denizcilik ve deniz ticareti zaman içerisinde kendine has gelenek, kural ve evrensel hukukunu oluşturmuştur.

Neta Group bu denizci genlerine sahip bir işletme olarak; asırların getirdiği birikimle, güncel teknoloji vasıtasıyla ticaretin evrensel değerlerine sadık kalarak servis vermektedir.

Neta Grubunun Havacılık ve Denizcilik anlamında hizmet veren şirketleri, 2001 yılından bugüne taşımacılık ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren, Erdinç ve Ersan Keleş tarafından kurulmuştur.

Ailenin, taşımacılık sektöründeki 60 yılı aşkın tecrübesi, modern teknik ekipman, çağdaş yönetim anlayışı her zaman için geçerliliğini koruyacak, ticaretin evrensel değerleri ile harmanlanmasıyla, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer yaratmaya devam etmektedir.

Her zaman en iyiyi hedefleyen iş anlayışımız dolayısıyla, havacılık ve denizcilik sektörlerine özel kurulan Neta Grubu firmalarımız ile, uluslararası otoritelerden akreditasyonlarını tamamlamış ve yine uluslararası otoriteler tarafından yetkinliği ve eğitimleri onaylı çalışanları sayesinde küçükten büyüğe her ölçekteki kurumsal firmalara servis verebilme kapasitesine sahiptir.

Sizlerin de bizlerle birlikte,

Pruvanız hep NETA olsun…